EURO 2020

PORTÁL K ME VE FOTBALE

Páteční čtvrtfinále pro Španělsko a Itálii

MUNICH, GERMANY - JULY 02: Romelu Lukaku of Belgium interacts with Gianluigi Donnarumma of Italy as he prepares to take a penalty during the UEFA Euro 2020 Championship Quarter-final match between Belgium and Italy at Football Arena Munich on July 02, 2021 in Munich, Germany. (Photo by Claudio Villa/Getty Images)

Týmy Španělska a Itálie postoupily do semifinále EURO 2020. Španělé vyhráli v pátek večer v ruském Petrohradu nad Švýcarskem po penaltovém rozstřelu 3:1, ldyž v normální hrací době i po prodloužení skončil zápas 1:1. Španělé v utkání vedli, když si dal vlastní gól v úvodu duelu Zakaria, v 68. minutě ale Shaqiri vyrovnal, a tak přišly na řadu penalty. Itálie v Mnichově porazila Belgii 2:1, která snižovala v závěru první půle, ale víc už do konce zápasu nedokázala.

EURO 2020 – čtvrtfinále:
Švýcarsko – Španělsko 1:1 (0:1), na pen 1:3
Branky: 68. Shaqiri – 8. vlastní Zakaria. Penaltu proměnili: Olmo, Moreno, Oyarzabal – Gavranovic. Penaltu neproměnili: Busquets, Rodri – Schär, Akanji, Vargas. Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett – Kavanagh (video, všichni Angl.). ŽK: Widmer, Gavranovic – Laporte. ČK: 77. Freuler (Švýcarsko). Diváci: 24 764 (omezený počet).
Švýcarsko: Sommer – Elvedi, Akanji, Rodriguez – Widmer (100. Mbabu), Zakaria (101. Schär), Freuler, Zuber (90.+2 Fassnacht) – Shaqiri (81. Sow), Embolo (23. Vargas) – Seferovic (82. Gavranovic). Trenér: Petkovic.
Španělsko: Simón – Azpilicueta, P. Torres (113. Alcantara), Laporte, Alba – Koke (90.+1 Llorente), Busquets, Pedri (119. Rodri) – F. Torres (91. Oyarzabal), Morata (54. Moreno), Sarabia (46. Olmo). Trenér: Enrique.
Belgie – Itálie 1:2 (1:2)
Branky: 45.+ 2 Lukaku z pen. – 31. Barella, 44. Insigne. Rozhodčí: Vinčič – Klančnik, Kovačič (všichni Slovin.) – Dankert (video, Něm.). ŽK: Tielemans – Verratti, Berardi. Diváci: 12.984 (omezený počet).
Belgie: Courtois – Alderweireld, Vermaelen, Vertonghen – Meunier (69. Chadli, 74. Praet), Witsel, Tielemans (69. Mertens), T. Hazard, – De Bruyne, Lukaku, Doku. Trenér: Martínez.
Itálie: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Spinazzola (79. Emerson) – Barella, Jorginho, Verratti (74. Cristante) – Chiesa (90.+1 Toloi), Immobile (74. Belotti), Insigne (79. Berardi). Trenér: Mancini.