EURO 2020

PORTÁL K ME VE FOTBALE

NIZOZEMSKO – ČESKO: Výkon Tomáše Holeše v číslech

Tomáš Holeš si svým výkonem v osmifinálovém duelu proti Nizozemsku upevnil pozici v základní sestavě české fotbalové reprezentace. Pojďme se společně podívat na jeho výkon v podrobných statistikách.

Nejprve je ale třeba vyzdvihnout, jakým způsobem se dokázal adaptovat na pozici defenzivního záložníka. Když před dvěma lety přestupoval z Jablonce do Slavie, počítalo se s ním na post pravého obránce, kde se mu ovšem v prvních několika měsících nedařilo. Většinu zápasů sledoval z lavičky nebo tribuny. Letos 26. května kvůli nedostatku středních záložníků poprvé nastoupil na pozici šestky proti Mladé Boleslavi. Slavia tento zápas zvládla a z Holeše je od té doby záložník.

V průběhu jeho velmi vydařené předešlé sezóny musel čelit i novým výzvám v podobě záskoku na pozici středního obránce ve čtvrtfinálovém zápasu Evropské ligy proti Arsenalu. Nejenom, že zápas zvládl, ale připsal si také velmi důležitý gól.

Vyvrcholením veleúspěšného roku byl jeho mimořádný výkon v osmifinále Eura, po kterém byl vyhlášen hráčem zápasu.

 

Podrobné statistiky Tomáše Holeše v zápase Nizozemsko – Česko

Odehráno minut: 85

Góly: 1

Asistence: 1

Počet dotyků s míčem: 49

Úspěšnost přihrávek: 68% (23/34)

Klíčové přihrávky: 2

Centry: 0

Střely na branku: 1

Střely mimo branku: 1

Obehrání (driblink): 2

Bloky: 0

Úspěšnost v soubojích: 71% (5/7)

Úspěšnost ve vzdušných soubojích: 75% (3/4)

Ztráta míče: 11

Fauly: 0

Fauly na něj: 0

Zachycení míče: 1

Obranný zákrok: 4

 

Jedinou nedokonalostí na výkonu Tomáše Holeše je poměrně nízká úspěšnost přihrávek, díky které často odevzdal míč soupeři. Celkově se ale jedná o komplexní výkon, po kterém bude mít Slavia starosti Tomáše v klubu udržet. Jeho snem, jak se svěřil Tomášův otec, je totiž anglická liga.

 

zdroj: sofascore

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *