EURO 2020

PORTÁL K ME VE FOTBALE

Koho tipují na mistra Evropy trenéři Vrba, Rada a další?

EURO 2020 už zitra otevírá své brány, my jsme se proto zeptali známých tuzemských fotbalových trenérů, jak vypadá jejich představa o šancích českého národního týmu a o celkovém vítězi evropského šampionátu. A odpovědi rozhodně nejsou nezajímavé.

 1. Kdo se, podle vás, stane mistrem Evropy?
 2. Jak dopadne český tým?

PAVEL VRBA (Sparta Praha):

 1. Španělsko. Jsem jejich příznivcem a pokud Španělé hrají nějaký turnaj, jsou zápas od zápasu lepší.
 2. Postup ze skupiny. Věřím, že ze skupiny postoupíme, budu nám držet palce. Následné osmifinále si už tipnou netroufnu.

PETR RADA (Jablonec)

 1. Belgie. Je to vyselektovaný špičkový tým. Záležet bude na tom, jestli se do týmu vrátí De Bruyne, který utrpěl obličejové zranění. Je to pro Belgičany klíčový hráč.
 2. Postup ze skupiny. Jsme silní, sešla se parta, která působí nejen v nejlepších evropských soutěžích, ale hlavně v nich pravidelně nastupuje. My a Skotové budeme černí koně naší skupiny.

MARTIN SVĚDÍK (Slovácko)

 1. Bude překvapení, vyhraje někdo, kdo není favorit. Vzhledem k systému turnaje a covidové pandemii budou výsledky překvapivé, včetně samotného mistra Evropy.
 2. Postup ze skupiny. To by byl velký úspěch. Pokud se vyřeší otázka se stoperskou dvojicí, je to v našich silách. Věřím v započáté práci včetně solidních zápasů odehraných v minulosti, do kterých ale nepočítám Itálii. To se někdy stane. Věřím, že na Euru se nám zase vrátí dobré výsledky.

Řepka: Česko – černý kůň turnaje! A k Schickovi bych riskl Krmenčíka

DANIEL ŠMEJKAL (Vlašim)

 1. Itálie. Ta se mi moc líbí, daleko půjdou i další favorité: Francie, Německo. Ale Italům dávám největší šance.
 2. Čtvrtfinále. Kdo postoupí z naší nabité skupiny, půjde daleko. Já veřím, že to budeme my, a půjde ještě dál, než do osmifinále.

FRANTIŠEK STRAKA (Třinec)

 1. Německo. Byl bych špatný patriot, kdybych je netipoval na titul, ale letos to můžou být oni. Jsou podceňovaní, ale zvedají se. Viděl jsem jejich přípravný zápas s Lotyšskem a výsledek 7:1 to potvrzuje.
 2. Postup ze skupiny. Bude hodně záležet na výsledku prvního zápasu se Skotskem. Pokud vyhrajeme, věřím, že jsme v osmifinále. Pak je téžké cokoliv předpovídat, můžeme tam narazit na kohokoliv.

BOHUSLAV PILNÝ (Dukla)

 1. Německo. Dokáží se v pravý čas připravit, je to turnajový tým a hlavní motivace bude rozlučka s trenérem Lövem, který u německoé reprezentace po Euru končí.
 2. Postup ze skupiny. Máme na to. Skupinu máme sice těžkou, ale pokud porazíme Skoty, šance bude velká, a já v postup věřím.

msv

Foto: www.sparta.cz

 

 

 

 

2 thoughts on “Koho tipují na mistra Evropy trenéři Vrba, Rada a další?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *