EURO 2020

PORTÁL K ME VE FOTBALE

Petržela: Proč bychom nemohli postoupit? Nemáme špatný tým, hysterii odmítám

Dnes přinášíme pohled na kvalitu kádru národního týmu v předvečer evropského šampionátu pohledem jednoho z nejzkušenějších trénérů v tuzemsku. Sedmašedesátiletý Vlastimil Petržela, bývalý trenér obou pražských S, Liberce, Zenitu Petrohrad a v poslední době Baníku či Zlína, zhodnotil pro náš portál možnosti reprezentačního týmu vzhledem k síle soupeřů v základní skupině D na EURO 2020:

Všichni jsme v generálce proti Albánii viděli, že to nebylo vůbec top. Ale to se ani čekat po italském debaklu nedalo. Pořád si ale myslím, že nemáme špatné mužstvo, pro týmy ve skupině budeme určitě konkurenceschopní. Dělat analýzu po jednom nepovedeném zápase se dobře dělat nedá. Hysterii, která po tomto zápase začala, odmítám. Trenér Šilhavý je správný a rozumný kluk, týmu v čele s ním věřím.

Pulpit: Obrana horší než ve druhé lize, stopera musí hrát Souček

Co se týče sestavy, je jasné že Souček se Schickem na hřišti být musí, bez těchto dvou by to bylo citelné oslabení. Proti Albánii se mi líbil svojí aktivitou Jankto, byť hodně gólových šancí zahodil. Překvapil mě Masopust, podal skvělý výkon. Král se zatím hledá, ale toho sleduji dlouhodobě v ruské lize, takže se nebojím, že se do zápasu se Skotskem nedá dohromady.

Stejně tak se dostanou do pohody Bořil s Coufalem. Oba byli na jaře velmi vytížení. V bráně byl Vaclík jistý, dvě chybné rozehrávky přičítám jeho zápasové absenci, byly to navíc situace, kdy byl při kopu pod tlakem. Samozřejmě máme i druhého gólmana Pavlenku, kterého bych nezatracoval, naopak je z Bundesligy silný, uvidíme, kdo nakonec půjdem proti Skotům do brány.

Švancara: Pokud zvolíme správnou stoperskou dvojici, můžeme EURO i vyhrát

První zápas hrajeme u nich doma, tam je velký otazník, jaká bude při zápase atmosféra. Ale hratelní jsou, nesmíme s nimi prohrát. Z dalších dvou soupeřů mám větší obavy z Chorvatů. Sice mě zatím výsledkově nepřesvědčují, ale problémy s nimi budou. A Anglie, která nebude moct využít podpory fanoušků, bude také hratelná. Rozhodně očekávám, že kluci budou hrát důstojnou roli, a že postup je v jejich silách. Proč ne? Musíme věřit, jde o národní tým, přeci.

msv

 

 

3 thoughts on “Petržela: Proč bychom nemohli postoupit? Nemáme špatný tým, hysterii odmítám

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *